Ticari Alan
Lovato Gas'ın her müşterisine bir bölge müdürü ve ona ayrılmış destek veren sürekli şirkette konuşlanmış bir asistanı ile ihtiyaçlarını karşılar.

Lovato Gas uzun bir deneyim ve know-how sayesinde hem ikinci pazar hemde ünlü OEM müşterilerine hizmet verebilmektedir.
Müşerilerinin değişik gereksinmelerine uygun hem sistem hemde bileşenleri üzerinde ARGE yaparak yüksek kalite oluşturmaktadır.

İtalyadaki ticari dağıtım ağı, yetkili bölge distribütörleri ve bayileri tarafından yapılır. Böyle bir Atölye ağı nihayi müşteriye satış sonrası hizmetin doğru ve zamanında ulaşması için tasarlanmıştır.
ARGE ve Teknik Destek
Müşteri memnuniyetini sağlamak ve Çevre kalitesini artırmak için gaz teknolojilerini geliştirmek.

Lovato Gas, bu zor iki amacı izlediği yolda, bugün otomobil ve motorların diğer türlerlerinde kullanılan gaz dönüşüm sistemleri konusunda liderler arasına arasına girmiştir.

Mühendisler, Teknisyenler, Tasarımcılar ve Uygulayıcılar dan oluşan bir takımın varlığı sayesinde pazarın ARGE konusundaki ihtiyaclarına hızlı bir şekilde cevap vermektedir.

Araştırma ve Geliştirme departmanı piyasadaki tüm araba çeşirlerini test edebilecek bir laboratuvara sahiptir. Hızlandırılmış ömür testleri, motor test tezgahları yardımı ile yapılmaktadır.

Prototipleri hızlı bir şekilde oluşturmak için Teknik servis, CAM tezgahları ile gerçek zamanda bağlantılı sayısal kontrollü teminallerle donatılmıştır.
Üretim
Lovato Gaz'ın üretimi 3,500 m2 üzerine geliştirilen ve ürün gruplarına göre tanzim edilen yüksek teknolojik içeriğe sahip tüm ürünlerin montajının ve testlerinin yapıldığı bir alanda kurulmuştur.

Üretinde maksimum esneklik ve pazara uyum yeteneğini sağlamak için Lovato Gas üretim süreçleri, teknoloji uzmanlığı ve tecrübesini birleştirerek, gelişmiş otomasyon ile insan iş gücü karışımını beraber geliştirmeyi sağlamıştır. Piyasa ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı üretim hatlarında çalışmak üzere, personel sürekli mesleki gelişim programlarına tabii tutulur.

Lovato'nun yüksek kalite standartlarındaki yüksek başarısı tüm ürünlerde %100 kalite kontrolleri ile teminat altına alınmıştır. Montaj işleminin sonunda ve ara aşamalarında MPROVING yaklaşımı ile sürekli iyileştirme yaklaşımı ile yönetilen, kalite kontrol personeli tarafından takip edilmektedir.

Bitmiş ürün depolama ve hazırlama ve sevkiyat organizasyonu yönetimi kendi alanında uzman bir dış lojistik sağlayıcı liderine emanettir. Altavilla Vicentina (VI) da bulunan depo 3000 m2 lik bir alan kaplar.